Extra spel: Verover je schild!

De ridders van Kasteel Hoensbroek hebben een uitdagend spel gemaakt! Om te testen hoeveel alle aanstaande ridders weten van kastelen, hebben de ridders een aantal vragen bedacht.

De ridders van Kasteel Hoensbroek dagen je uit!

Hoe wordt het spel gespeeld?

Iedere vraag heeft 4 antwoordmogelijkheden, die overeenkomen met een kleur (blauw, geel, groen en rood). Iedere begeleider krijgt een andere kleur schild en gaan verspreid op het kasteelplein staan. Wie het goede antwoord denkt te weten mag naar deze kleur van het schild rennen. Welke leerling heeft op het eind van het spel de meeste punten? Diegene is de winnaar van het spel ‘Verover je Schild’. Er zijn twee versies vragen: één set vragen voor kinderen van 4-8 jaar en één set vragen voor kinderen tussen de 8-12 jaar.

Praktische informatie:

  • Duur: ± 1 uur
  • Voor dit spel zijn minimaal 4 begeleiders nodig
  • Een 5e begeleider is handig: er is dan een extra persoon om de vragen te stellen aan de kinderen. Deze begeleider kan ook de scores bijhouden.
  • Dit spel is ideaal als uitbreiding na een speurtocht of een museumles.
  • Dit spel wordt buiten op de kasteelpleinen gespeeld en kan niet binnen gespeeld worden.
  • Kosten: gratis bij een kasteelbezoek
  • Aantal leerlingen: maximaal 60

Misschien is dit ook interessant voor je?

Onderwijs

Kasteel Hoensbroek, waar geschiedenis tot leven komt en educatie een centrale rol speelt. Ontdek ons uitgebreide educatieve programma dat speciaal is ontworpen om leerlingen van alle leeftijden te inspireren en te informeren over het rijke verleden van dit prachtige kasteel.

Kom met je klas
Back to top